My Favorite Movies
| fb744405080's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Halloween (1978, R) |
|
| 2 |
The Texas Chainsaw Massacre (2003, R) |
|
| 3 |
Hannah med H (A Different Way) (2003, Unrated) |
|
| 4 |
Sanning eller konsekvens (Truth or Dare) (1997, Unrated) |
|
| 5 |
Urban Legend (1998, R) |
|
| 6 |
Fröken Sverige (Miss Sweden) (2004, Unrated) |
|
| 7 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 8 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 9 |
Satan's Little Helper (2004, R) |
|
| 10 |
The Hollow (, R) |
|
| 11 |
Hip Hip Hora! (The Ketchup Effect) (2004, Unrated) |
|
| 12 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 13 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
| 14 |
Friday the 13th (1980, R) |
|
| 15 |
Beverly Hills Cop (1984, R) |
|
| 16 |
The Karate Kid (1984, PG) |
|
| 17 |
The Exorcist (1973, R) |
|
| 18 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
| 19 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 20 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 21 |
Wild Child (2008, PG-13) |
|
| 22 |
Fear of the Dark (2002, PG-13) |
|
| 23 |
The Hollow (2004, R) |























