My Favorite Movies


  fb746215230's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
spectacular trilogy!
2
Dog Days of Summer (2007,  Unrated)
3
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
beautiful work
4
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
5
The Passion of the Christ (2004,  R)
6
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
the greatest love story
7
What Dreams May Come (1998,  PG-13)
8
Serendipity (2001,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
Horton Hears a Who! (2008,  G)
11
Fireproof (2008,  PG)
12
Hot Rod (2007,  PG-13)
13
Braveheart (1995,  R)
14
Up (2009,  PG)
15
V for Vendetta (2006,  R)
16
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
17
Rat Race (2001,  PG-13)
18
The Incredibles (2004,  PG)
The Incredibles
i love pixar
19
The Jerk (1979,  R)
20
3:10 to Yuma (2007,  R)
21
The Bucket List (2007,  PG-13)
22
The Holiday (2006,  PG-13)
23
Back to the Future Part III (1990,  PG)
24
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
25
The Goonies (1985,  PG)
26
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
27
The Patriot (2000,  R)
28
The NeverEnding Story (1984,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments