My Favorite Movies
| fb747298968's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Breakfast at Tiffany's (1961, Unrated) |
|
| 2 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
| 3 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
| 5 |
Crash (2004, R) |
|
| 6 |
Blazing Saddles (1974, R) |
|
| 7 |
The Jerk (1979, R) |
|
| 8 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
| 9 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
| 10 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
| 11 |
Wild At Heart (1990, R) |
|
| 12 |
White Stripes: Under Blackpool Lights (2004, Unrated) |
|
| 13 |
Strega Nona... and More Caldecott Award-Winning Folk Tales (, Unrated) |













