My Favorite Movies
| fb748886803's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 2 |
The Crow (1994, R) |
|
| 3 |
What Dreams May Come (1998, PG-13) |
|
| 4 |
Sin City (2005, R) |
|
| 5 |
The Hills Have Eyes (2006, R) |
|
| 6 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971, G) |
|
| 7 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 8 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 9 |
Constantine (2005, R) |
|
| 10 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
| 11 |
The Last Samurai (2003, R) |
|
| 12 |
Life as a House (2001, R) |
|
| 13 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
| 14 |
American History X (1998, R) |
|
| 15 |
Hero (2004, PG-13) |
|
| 16 |
Unbreakable (2000, PG-13) |
|
| 17 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 18 |
The Village (2004, PG-13) |
|
| 19 |
Lord of War (2005, R) |
|
| 20 |
Desperado (1995, R) |




















