My Favorite Movies


  fb748894039's Rating My Rating
1
Othello (2001,  Unrated)
2
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
3
The Prime of Miss Jean Brodie (1969,  PG)
4
Three Colors: Red (Trois couleurs: Rouge) (1994,  R)
5
Our Mutual Friend (,  Unrated)
6
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
7
V for Vendetta (2006,  R)
8
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
12
Closer (2004,  R)
13
Serenity (2005,  PG-13)
14
The Return of the King (1980,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments