Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  fb750198652's Rating My Rating
1
The Brown Bunny (2003,  Unrated)
Click to Rate
2
Buffalo 66 (1998,  R)
Click to Rate
3
Rampo Noir (Rampo jigoku) (2005,  Unrated)
Click to Rate
4
I Heart Huckabees (2004,  R)
Click to Rate
5
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
6
Thumbsucker (2005,  R)
Click to Rate
7
Das Leben der Anderen (The Lives of Others) (2007,  R)
Click to Rate
8
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
9
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
10
Lost In Translation (2003,  R)
Click to Rate
11
American History X (1998,  R)
Click to Rate
12
Requiem for a Dream (2000,  R)
Click to Rate
13
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
14
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate
15
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
Click to Rate
16
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
Click to Rate
17
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
Click to Rate
18
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975,  R)
Click to Rate
19
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
20
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
22
Taxi Driver (1976,  R)
Click to Rate
23
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
24
The Illusionist (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
26
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
27
The Village (2004,  PG-13)
Click to Rate
28
L.A. Without a Map (1999,  Unrated)
Click to Rate
29
Get Well Soon (2002,  R)
Click to Rate
30
The Hidden Blade (2006,  R)
Click to Rate
31
Being John Malkovich (1999,  R)
Click to Rate
32
The Edukators (Die Fetten Jahre sind vorbei) (2005,  R)
Click to Rate
33
Bad Education (La Mala educación) (2004,  NC-17)
Click to Rate
34
American Dreamz (2006,  PG-13)
Click to Rate
35
Blazing Saddles (1974,  R)
Click to Rate
36
Blade (1998,  R)
Click to Rate
37
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments