Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb750280690's Rating My Rating
1
A Walk to Remember (2002,  PG)
2
The Notebook (2004,  PG-13)
3
Fantastic Four (2005,  PG-13)
4
X-Men (2000,  PG-13)
5
The American Mall (2008,  Unrated)
6
Freedom Writers (2007,  PG-13)
7
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
8
XXX (2002,  PG-13)
9
The Chronicles of Riddick (2004,  Unrated)
10
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
11
The Big Hit (1998,  R)
12
The Princess Bride (1987,  PG)
13
How to Deal (2003,  PG-13)
14
Enchanted (2007,  PG)
15
Ella Enchanted (2004,  PG)
16
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
17
She's All That (1999,  PG-13)
18
Boys and Girls (2000,  PG-13)
19
Pretty Woman (1990,  R)
20
Swimfan (2002,  PG-13)
21
A Cinderella Story (2004,  PG)
22
Elektra (2005,  PG-13)
23
Daredevil (2003,  PG-13)
24
Pocahontas (1995,  G)
25
Cruel Intentions (1999,  R)
26
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
27
Mean Girls (2004,  PG-13)
28
Superman (1978,  PG)
29
Hardball (2001,  PG-13)
30
Bring It On (2000,  PG-13)
31
Clueless (1995,  PG-13)
32
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
33
Practical Magic (1998,  PG-13)
34
American Pie (1999,  R)
35
Simply Irresistible (1999,  PG-13)
36
The Wedding Date (2005,  PG-13)
37
Hocus Pocus (1993,  PG)
38
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
39
CryBaby (2005,  Unrated)
40
The Little Rascals (1994,  PG)
41
George of the Jungle (1997,  PG)
42
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
43
The Craft (1996,  R)
44
50 First Dates (2004,  PG-13)
45
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
46
Down to You (2000,  PG-13)
47
Another Day (2001,  Unrated)
48
The Breakfast Club (1985,  R)
49
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
50
Jawbreaker (1999,  R)
51
Hope Floats (1998,  PG-13)
52
Drive Me Crazy (1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments