My Favorite Movies
| fb751013791's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 2 |
Neverland (2003, Unrated) |
|
| 3 |
Scream (1996, R) |
|
| 4 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 5 |
Metropolis (1927, Unrated) |
|
| 6 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 7 |
Sweeney Todd (2006, Unrated) |
|
| 8 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 9 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 10 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 11 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 14 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 15 |
300 (2007, R) |
|
| 16 |
Grease (1978, PG) |
















