My Favorite Movies
| fb751494427's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 2 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 3 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 4 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 5 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 6 |
Grease (1978, PG) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 10 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 11 |
The Departed (2006, R) |
|
| 12 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 13 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 14 |
When a Man Loves a Woman (1994, R) |
|
| 15 |
Vingar av glas (Wings of Glass) (2000, Unrated) |















