Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb751668688's Rating My Rating
1
Big Fish (2003,  PG-13)
2
WALL-E (2008,  G)
WALL-E
Excellent !
3
The Band's Visit (Bikur Ha-Tizmoret) (2008,  PG-13)
4
The Pianist (,  R)
5
Memento (2000,  R)
6
Man on the Moon (1999,  R)
7
Barton Fink (1991,  R)
8
The Elephant Man (1980,  PG)
9
The Rainmaker (1997,  PG-13)
10
The Machinist (2004,  R)
11
Ladri di Biciclette (The Bicycle Thief) (Bicycle Thieves) (1949,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments