My Favorite Movies


  fb753481116's Rating My Rating
1
Being John Malkovich (1999,  R)
2
Dancer in the Dark (2000,  R)
3
Sweet Charity (1969,  G)
4
Six Degrees of Separation (1993,  R)
5
Delicatessen (1991,  R)
6
The Piano (1993,  R)
7
Breathing Lessons (1994,  PG)
8
Frenzy (1972,  R)
9
Everyone Says I Love You (1996,  R)
10
The Ice Storm (1997,  R)
11
Deconstructing Harry (1997,  R)
12
8 1/2 (1963,  Unrated)
13
Y Tu Mama Tambien (2001,  R)
14
Bright Leaves (2004,  Unrated)
15
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
16
The Truth About Charlie (2002,  PG-13)
17
Best in Show (2000,  PG-13)
18
Serial Mom (1994,  R)
19
Shallow Grave (1995,  R)
20
Sherman's March (1986,  Unrated)
21
Videodrome (1983,  R)
22
V for Vendetta (2006,  R)
23
The Darjeeling Limited (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments