My Favorite Movies


  fb755102150's Rating My Rating
1
2012 (2009,  PG-13)
2
Titanic (1997,  PG-13)
3
Spider-Man (2002,  PG-13)
4
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) (2005,  PG-13)
5
Under the Same Moon (La Misma Luna) (2008,  PG-13)
6
Big (1988,  PG)
7
Home Alone (1990,  PG)
8
The Godfather (1972,  R)
9
White Fang (1991,  PG)
10
What Dreams May Come (1998,  PG-13)
11
City of Angels (1998,  PG-13)
12
The Life of David Gale (2003,  R)
13
Harold & Kumar Go to White Castle (2004,  R)
14
John Q (2002,  PG-13)
15
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) (2008,  PG-13)
16
Passenger 57 (1992,  R)
17
El Padrecito (1964,  Unrated)
18
Rojo Amanecer (2005,  Unrated)
19
Price of Glory (2000,  PG-13)
20
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
21
Meet the Parents (2000,  PG-13)
22
Dude Where's the Party (2003,  Unrated)
23
Half Baked (1998,  R)
24
Road Trip (2000,  R)
25
The Girl Next Door (2004,  R)
26
A Bronx Tale (1993,  R)
27
Independence Day (1996,  PG-13)
28
We the Poor (Nosotros, los pobres) (1948,  Unrated)
29
The Illiterate One (1961,  Unrated)
30
A Good Death Beats a Dull Life (2002,  Unrated)
31
Best of the Best 2 (1993,  R)
32
Forrest Gump (1994,  PG-13)
33
Man on Fire (2004,  R)
34
Marcelino Pan Y Vino (The Miracle of Marcelino) (,  Unrated)
35
Spanglish (2004,  PG-13)
36
The Client (1994,  PG-13)
37
Uncle Buck (1989,  PG)
38
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
39
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
40
Beverly Hills Cop III (1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments