My Favorite Movies
| fb7600822's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 2 |
Memento (2000, R) |
|
| 3 |
Being John Malkovich (1999, R) |
|
| 4 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 5 |
Igby Goes Down (2002, R) |
|
| 6 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 7 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 8 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
| 9 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 10 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Three Kings (1999, R) |
|
| 12 |
Sin City (2005, R) |
|
| 13 |
Arlington Road (1999, R) |
|
| 14 |
Brick (2006, R) |
|
| 15 |
Gattaca (1997, PG-13) |
|
| 16 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 17 |
Speed (1994, R) |
|
| 18 |
Millions (2005, PG) |
|
| 19 |
Hook (1991, PG) |
|
| 20 |
Moulin Rouge (1952, Unrated) |
|
| 21 |
All Dogs Go To Heaven (1989, G) |
|
| 22 |
28 Days Later (2003, R) |
|
| 23 |
Das Leben der Anderen (The Lives of Others) (2006, R) |
|
| 24 |
Airplane! (1980, PG) |
|
| 25 |
Children of Men (2006, R) |
|
| 26 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 27 |
Best in Show (2000, PG-13) |



























