My Favorite Movies
| fb761038824's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
| 2 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 3 |
Lady and the Tramp (1955, G) |
|
| 4 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 5 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 6 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 7 |
Rear Window (1954, PG) |
|
| 8 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
| 9 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 10 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Psycho (1960, R) |
|
| 12 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 13 |
Nacho Libre (2006, PG) |
|
| 14 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
| 15 |
Clifford (1994, PG) |
|
| 16 |
Mr. Boogedy (1986, Unrated) |
|
| 17 |
All Dogs Go To Heaven (1989, G) |
|
| 18 |
The Wind in the Willows (Mr. Toad's Wild Ride) (1997, PG) |
|
| 19 |
The Willows in Winter (1996, Unrated) |


















