My Favorite Movies
| fb761366319's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
| 2 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 3 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 4 |
La Cité des Enfants Perdus (The City of Lost Children) (1995, R) |
|
| 5 |
Elephant (2003, R) |
|
| 6 |
Der Krieger und die Kaiserin (The Princess and the Warrior) (2000, R) |
|
| 7 |
Sex and Lucia (Lucía y el sexo) (2002, R) |
|
| 8 |
Lost Highway (1997, R) |
|
| 9 |
2046 (2005, R) |
|
| 10 |
Penelope (2006, PG) |
|
| 11 |
Zui hao de shi guang (Three Times) (2005, Unrated) |
|
| 12 |
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) (2004, R) |
|
| 13 |
Clubland (1999, R) |
|
| 14 |
Cocaine Angel (2006, Unrated) |
|
| 15 |
Starter for Ten (Starter for 10) (2006, PG-13) |
|
| 16 |
Le Scaphandre et le Papillon (The Diving Bell and the Butterfly) (2007, PG-13) |
|
| 17 |
The Darjeeling Limited (2007, R) |
|
| 18 |
The King (2006, R) |
|
| 19 |
Atonement (2007, R) |
|
| 20 |
Kids (1995, NC-17) |
|
| 21 |
Gummo (1997, R) |
|
| 22 |
Volver (2006, R) |
|
| 23 |
Fallen Angel (1997, Unrated) |























