My Favorite Movies


  fb764277353's Rating My Rating
1
The Boondock Saints (1999,  R)
2
Finding Nemo (2003,  G)
3
Blade (1998,  R)
4
Braveheart (1995,  R)
5
Crank (2006,  R)
6
Die Hard (1988,  R)
7
Empire Records (1995,  PG-13)
8
Equilibrium (2002,  R)
9
Fight Club (1999,  R)
10
I, Robot (2004,  PG-13)
11
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
12
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
13
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999,  R)
14
Men in Black (1997,  PG-13)
15
Monsters, Inc. (2001,  G)
16
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
17
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
19
Pitch Black (2000,  R)
20
Pulp Fiction (1994,  R)
21
Reservoir Dogs (1992,  R)
22
Resident Evil (2002,  R)
23
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
24
Saving Private Ryan (1998,  R)
25
Saw (2004,  R)
26
She's All That (1999,  PG-13)
27
Super Troopers (2001,  R)
28
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
29
The Fifth Element (1997,  PG-13)
30
The Italian Job (2003,  PG-13)
31
The Matrix Reloaded (2003,  R)
32
The Transporter (2002,  PG-13)
33
The Usual Suspects (1995,  R)
34
Underworld (2003,  R)
35
Underworld: Evolution (2006,  R)
36
White Chicks (2004,  PG-13)
37
All In (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments