My Favorite Movies
| fb767015060's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 2 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 3 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 4 |
300 (2007, R) |
|
| 5 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 6 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006, R) |
|
| 8 |
Harold & Kumar Go to White Castle (2004, R) |
|
| 9 |
American Pie (1999, R) |
|
| 10 |
[Rec] (2007, R) |
|
| 11 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 12 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 13 |
Eurotrip (2003, R) |
|
| 14 |
Friday (1995, R) |
|
| 15 |
Half Baked (1998, R) |
|
| 16 |
Gamers (2006, Unrated) |
|
| 17 |
Stephen King's It (1990, Unrated) |
|
| 18 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 19 |
The Green Mile (1999, R) |










![[Rec]](http://content6.flixster.com/movie/10/52/28/10522876_tmb.jpg)








