My Favorite Movies

  fb772811464's Rating My Rating
1
28 Days Later (2002,  R)
Click to Rate
2
300 (2007,  R)
Click to Rate
3
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
4
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
5
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
6
Alien (1979,  R)
Click to Rate
7
Aliens (1986,  R)
Click to Rate
8
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
Click to Rate
9
American History X (1998,  R)
Click to Rate
10
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
11
American Psycho (2000,  R)
Click to Rate
12
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
13
Apocalypse Now (1979,  R)
Click to Rate
14
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
15
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
16
Babel (2006,  R)
Click to Rate
17
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
18
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
19
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
20
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
21
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
22
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
23
Beauty and the Beast (1991,  G)
Click to Rate
24
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
25
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
26
Big Fish (2003,  PG-13)
Click to Rate
27
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
28
Billy Madison (1994,  PG-13)
Click to Rate
29
Blade (1998,  R)
Click to Rate
30
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
31
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
32
Blade Runner (1982,  R)
Click to Rate
33
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Click to Rate
34
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
35
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
36
Cinderella (1950,  G)
Click to Rate
37
City of God (2003,  R)
Click to Rate
38
Cry Baby (1990,  PG-13)
Click to Rate
39
Dazed and Confused (1993,  R)
Click to Rate
40
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
41
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Click to Rate
42
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
43
Disney's Aladdin (1992,  G)
Click to Rate
44
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
45
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
Click to Rate
46
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Click to Rate
47
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
48
Equilibrium (2002,  R)
Click to Rate
49
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
50
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
51
Finding Neverland (2004,  PG)
Click to Rate
52
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
53
Full Metal Jacket (1987,  R)
Click to Rate
54
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
55
Ghostbusters (1984,  PG)
Click to Rate
56
Girl, Interrupted (1999,  R)
Click to Rate
57
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
58
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
59
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
60
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
61
Hook (1991,  PG)
Click to Rate
62
Hostel (2006,  R)