My Favorite Movies


  fb774608339's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
2
Braveheart (1995,  R)
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
4
The Matrix (1999,  R)
5
Finding Nemo (2003,  G)
6
Transformers (2007,  PG-13)
7
Forrest Gump (1994,  PG-13)
8
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
9
Wedding Crashers (2005,  R)
10
Rambo (Rambo IV) (2008,  R)
11
The Specialist (1994,  R)
12
The Ten Commandments (1956,  G)
13
Scent of a Woman (1992,  R)
14
Modern Times (1936,  Unrated)
15
City Lights (1931,  Unrated)
16
The Great Dictator (1940,  G)
17
The Last Lear (2007,  Unrated)
18
A Walk to Remember (2002,  PG)
19
Gladiator (2000,  R)
20
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
22
Pretty Woman (1990,  R)
23
The Godfather (1972,  R)
24
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
25
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
26
Roman Holiday (1953,  Unrated)
27
King Solomon's Mines (1937,  Unrated)
28
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
29
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
32
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
33
Richie Rich (1994,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments