My Favorite Movies
| fb775609771's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 2 |
Traffic (2000, R) |
|
| 3 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 4 |
Shrooms (2008, Unrated) |
|
| 5 |
Crash (2004, R) |
|
| 6 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999, R) |
|
| 7 |
Scarface (1983, R) |
|
| 8 |
Kids (1995, NC-17) |
|
| 9 |
21 Grams (2003, R) |
|
| 10 |
Phone Booth (2003, R) |
|
| 11 |
Bandits (2001, PG-13) |
|
| 12 |
Black Snake Moan (2007, R) |
|
| 13 |
Moordwijven (2007, Unrated) |
|
| 14 |
Hostage (2005, R) |
|
| 15 |
Vacancy (2007, R) |
|
| 16 |
Cheech and Chong - Things Are Tough All Over (1982, R) |
|
| 17 |
Cheech and Chong's Still Smokin' (1983, R) |
|
| 18 |
Heat (1995, R) |
|
| 19 |
Cheech & Chong's Next Movie (1980, R) |
|
| 20 |
Cheech and Chong's The Corsican Brothers (1984, PG) |
|
| 21 |
Cheech and Chong's Nice Dreams (1981, R) |
|
| 22 |
Rude Awakening (1989, R) |
|
| 23 |
Up in Smoke (1978, R) |
|
| 24 |
FernGully - The Last Rainforest (1992, G) |
|
| 25 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 26 |
Yellowbeard (1983, PG) |
|
| 27 |
Far Out Man (1990, R) |
|
| 28 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 29 |
Get Out Of My Room (1985, Unrated) |
|
| 30 |
Grass (2000, R) |
|
| 31 |
After Hours (1985, R) |
|
| 32 |
a/k/a Tommy Chong (2006, G) |
|
| 33 |
Natural Born Killers (1994, NC-17) |
|
| 34 |
We All Fall Down (2000, Unrated) |
































