My Favorite Movies


  fb775924386's Rating My Rating
1
Yo Soy Boricua, Pa' Que Tu Lo Sepas! (2006,  Unrated)
2
Rasputin (1996,  R)
3
Dinner Rush (2001,  R)
4
Buena Vista Social Club (1999,  G)
5
Platoon (1986,  R)
6
Things to Do in Denver When You're Dead (1995,  R)
7
25th Hour (2002,  R)
8
Scent of a Woman (1992,  R)
9
The Boondock Saints (1999,  R)
10
The Matrix (1999,  R)
11
V for Vendetta (2006,  R)
12
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
13
300 (2007,  R)
14
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
15
El Orfanato (The Orphanage) (2007,  R)
16
Dirty Pretty Things (2003,  R)
17
Piñero (2002,  R)
18
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
19
Basquiat (1996,  R)
20
Slam (1998,  R)
21
The Way of the Gun (2000,  R)
22
The Funeral (1996,  R)
23
Scenes of the Crime (2003,  R)
24
Buffalo 66 (1998,  R)
25
The Limey (1999,  R)
26
Confidence (2003,  R)
27
Fight Club (1999,  R)
28
Dead Presidents (1995,  R)
29
Belly (1998,  R)
30
Formula 51 (The 51st State) (2002,  R)
31
Sweet November (2001,  PG-13)
32
The Notebook (2004,  PG-13)
33
Solaris (2002,  PG-13)
34
The Cider House Rules (1999,  PG-13)
35
Seven and a Match (2001,  R)
36
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
37
Forrest Gump (1994,  PG-13)
38
Sol Goode (2001,  R)
39
Pieces of April (2003,  PG-13)
40
Waking Life (2001,  R)
41
Coffee and Cigarettes (2004,  R)
42
The Tao of Steve (2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments