My Favorite Movies


  fb776768730's Rating My Rating
1
Wanted (2008,  R)
Click to Rate
2
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
3
Closer (2004,  R)
Click to Rate
4
The Mexican (2001,  R)
Click to Rate
5
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
6
A Few Good Men (1992,  R)
Click to Rate
7
Top Gun (1986,  PG)
Click to Rate
8
The Firm (1993,  R)
Click to Rate
9
Notting Hill (1999,  PG-13)
Click to Rate
10
Music and Lyrics (2006,  PG-13)
Click to Rate
11
The Pelican Brief (1993,  PG-13)
Click to Rate
12
Inside Man (2006,  R)
Click to Rate
13
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
14
American Gigolo (1980,  R)
Click to Rate
15
Mou gaan dou (Infernal Affairs) (2004,  R)
Click to Rate
16
Yesterday Once More (2004,  Unrated)
Click to Rate
17
Needing You (Goo naam gwa neui) (2000,  Unrated)
Click to Rate
18
A City of Sadness (Beiqing chengshi) (1989,  Unrated)
Click to Rate
19
Infernal Affairs III (Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan) (2003,  PG-13)
Click to Rate
20
Days of Being Wild (A Fei zheng chuan) (1990,  Unrated)
Click to Rate
21
Ren zai Niu Yue (Full Moon in New York) (1990,  Unrated)
Click to Rate
22
Yun pei dung lung (New Human Skin Lantern) (Ghost Lantern) (Skinned Girl) (1993,  Unrated)
Click to Rate
23
Yuen Ling-yuk (Centre Stage)(The Actress)(The New China Woman) (1992,  Unrated)
Click to Rate
24
As Tears Go By (1989,  Unrated)
Click to Rate
25
A True Mob Story (1998,  Unrated)
Click to Rate
26
Island of Greed (Hak Gam) (1997,  Unrated)
Click to Rate
27
Lee Rock (,  Unrated)
Click to Rate
28
Moon to (Protégé) (2007,  Unrated)
Click to Rate
29
Sun yat fai lok (Happy Birthday) (2007,  Unrated)
Click to Rate
30
Mong bat liu (Lost in Time) (2003,  PG)
Click to Rate
31
Xing yuan (Sing yun) (Fly Me To Polaris) (1999,  Unrated)
Click to Rate
32
Boli zhi cheng (City of Glass) (1998,  Unrated)
Click to Rate
33
Zui hao de shi guang (Three Times) (2006,  Unrated)
Click to Rate
34
Tsoi suet yuk chi ngo oi nei (All About Love) (2005,  Unrated)
Click to Rate
35
Faat ngoi ching (The Unwritten Law) (Outside the Law Love) (1985,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments