My Favorite Movies
| fb778896811's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 2 |
August Rush (2007, PG) |
|
| 3 |
Music and Lyrics (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 5 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 6 |
Babel (2006, R) |
|
| 7 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
| 8 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
| 10 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 11 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 12 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
| 13 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 14 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 15 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 16 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 17 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 18 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 19 |
King Arthur (2004, PG-13) |
|
| 20 |
Man on Fire (2004, R) |
|
| 21 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 22 |
Shooter (2007, R) |
|
| 23 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 24 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 25 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 26 |
The Fast and the Furious (2001, PG-13) |
|
| 27 |
The Lake House (2006, PG) |
|
| 28 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 29 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
| 30 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
| 31 |
Troy (2004, R) |
|
| 32 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
| 33 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 34 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 35 |
Definitely, Maybe (2008, PG-13) |
|
| 36 |
What Happens in Vegas (2008, PG-13) |
|
| 37 |
Deception (2008, R) |
|
| 38 |
Eight Below (2006, PG) |
|
| 39 |
Stop Loss (2008, R) |
|
| 40 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 41 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 42 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 43 |
Hitman (2007, R) |
|
| 44 |
The Four Horsemen (2008, R) |
|
| 45 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
| 46 |
South of Heaven (2008, Unrated) |
|
| 47 |
Max Payne (2008, PG-13) |
|
| 48 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 49 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 50 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 51 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 52 |
Transformers (2007, PG-13) |




















































