My Favorite Movies
| fb785637297's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Blade Runner (1982, R) |
|
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 3 |
Once Upon a Time in America (1984, R) |
|
|
| 4 |
Me and You and Everyone We Know (2005, R) |
|
|
| 5 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
|
| 6 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
|
| 7 |
In nome del papa re (In the Name of the Pope King) (1977, Unrated) |
|
|
| 8 |
La Finestra di fronte (Facing Windows) (2004, R) |
|
|
| 9 |
The Four Feathers (2002, PG-13) |
|
|
| 10 |
Pink Floyd - The Wall (1982, R) |
|


