Flixster
Holiday Wish List
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
the best
by
Tareq
My Favorite Female Actors
by
Countess
films I have recently watched on tv.......pt180
by
pete
My Favorite Male Actors
by
Countess
Cinematic Masterpieces: Zombies!
by
Fabian
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Private
fb786167845's Rating
My Rating
1
28 Days Later
(2003, R)
2
28 Weeks Later...
(2007, R)
3
Resident Evil
(2002, R)
4
Resident Evil - Apocalypse
(2004, R)
5
Resident Evil: Extinction
(2007, R)
6
Day of the Dead
(, Unrated)
7
House of the Dead
(2003, R)
8
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory)
(2006, R)
9
Dawn of the Dead
(2004, R)
10
Land of the Dead
(2005, R)
11
Awaken the Dead
(2006, R)
12
Night of the Living Dead
(1990, R)
13
Night of the Dead
(2006, Unrated)
14
Shaun of the Dead
(2004, R)
15
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave
(2005, R)
16
Return of the Living Dead: Necropolis
(2005, R)
17
Diary of the Dead
(2007, R)
18
The Zombie Apocalypse
(2008, Unrated)
19
Zombie Planet
(2004, Unrated)
20
The Mad
(2007, Unrated)
21
Doomsday
(2008, R)
22
House of 1000 Corpses
(2003, R)
23
Wrong Turn
(2003, R)
24
Wrong Turn 2: Dead End
(2007, Unrated)
25
The Hills Have Eyes
(2006, R)
26
The Hills Have Eyes II
(2007, R)
27
The Texas Chainsaw Massacre
(2003, R)
28
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
(2006, R)
29
Jigsaw
(2002, Unrated)
30
Death Tunnel
(2005, R)
31
Mulberry Street
(2006, R)
32
Hostel
(2006, R)
33
Hostel: Part II
(2007, R)
34
Sublime
(2007, R)
35
Saw
(2004, R)
36
Saw II
(2005, R)
37
Saw III
(2006, R)
38
Saw IV
(2007, R)
39
Saw V
(2008, R)
40
Hatchet
(2006, R)
41
Final Destination
(2000, R)
42
Final Destination 2
(2003, R)
43
Final Destination 3
(2006, R)
44
Final Destination 4 (2009)
(, R)
45
The Crow
(1994, R)
46
The Descent
(2006, R)
47
The Cave
(2005, PG-13)
48
Freddy vs. Jason
(2003, R)
49
Predator
(1987, R)
50
Predator 2
(1990, R)
51
AVP - Alien Vs. Predator
(2004, PG-13)
52
Alien
(1979, R)
53
Aliens
(1986, R)
54
Alien 3
(1992, R)
55
Alien Resurrection
(1997, R)
56
From Dusk Till Dawn
(1996, R)
57
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money
(2008, R)
58