My Favorite Movies
| fb786495023's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Prozac Nation (2005, R) |
|
| 2 |
The Hand That Rocks the Cradle (1992, R) |
|
| 3 |
Kunsten å tenke negativt (The Art of Negative Thinking) (2006, Unrated) |
|
| 4 |
Garfield - The Movie (2004, PG) |
|
| 5 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 6 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 7 |
Ice Age 2: The Meltdown (2006, PG) |
|
| 8 |
Boys Don't Cry (1999, R) |
|
| 9 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 10 |
Dead Man Walking (1995, R) |
|
| 11 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 12 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 13 |
Philadelphia (1993, PG-13) |
|
| 14 |
The Elephant Man (1980, PG) |
|
| 15 |
Sister Act (1992, PG) |
|
| 16 |
Sister Act 2: Back in the Habit (1993, PG) |
|
| 17 |
Reprise (2006, R) |
|
| 18 |
Uro (Restless) (2006, Unrated) |
|
| 19 |
Uno (2004, Unrated) |
|
| 20 |
Saw III (2006, R) |
|
| 21 |
Saw (2004, R) |
|
| 22 |
Saw II (2005, R) |
|
| 23 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 24 |
Alive (1993, R) |
|
| 25 |
Elling (2002, R) |
|
| 26 |
Mors Elling (Mother's Elling) (2003, Unrated) |
|
| 27 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
| 28 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 29 |
Finding Neverland (2004, PG) |
|
| 30 |
Ghost (1990, R) |
|
| 31 |
I et speil i en gåte (Through a Glass, Darkly) (2008, Unrated) |






























