My Favorite Movies
| fb788804722's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 2 |
300 (2007, R) |
|
| 3 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 4 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 5 |
Exit Wounds (2001, R) |
|
| 6 |
On Deadly Ground (1994, R) |
|
| 7 |
Under Siege (1992, R) |
|
| 8 |
Under Siege 2: Dark Territory (1995, R) |
|
| 9 |
Hard to Kill (1990, R) |
|
| 10 |
Above the Law (1988, R) |
|
| 11 |
Half Past Dead (2002, PG-13) |
|
| 12 |
Marked for Death (1990, R) |
|
| 13 |
The Glimmer Man (1996, R) |
|
| 14 |
Out for Justice (1991, R) |
|
| 15 |
Executive Decision (1995, R) |
|
| 16 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 17 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 18 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 19 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 20 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 21 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
| 22 |
Bad Boys (1995, R) |
|
| 23 |
Enemy of the State (1998, R) |
|
| 24 |
American Gangster (2007, R) |
|
| 25 |
Man on Fire (2004, R) |
|
| 26 |
Training Day (2001, R) |
|
| 27 |
Deja Vu (2006, PG-13) |
|
| 28 |
Out of Time (2003, PG-13) |
|
| 29 |
Malcolm X (1992, PG-13) |
|
| 30 |
The Siege (1998, R) |
|
| 31 |
Live Free or Die Hard (2007, PG-13) |
|
| 32 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 33 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
| 34 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990, R) |
|
| 35 |
Tears of the Sun (2003, R) |
|
| 36 |
Hostage (2005, R) |
|
| 37 |
The Last Boy Scout (1991, R) |
|
| 38 |
Last Man Standing (1996, R) |
|
| 39 |
Walking Tall (2004, PG-13) |
|
| 40 |
The Replacement Killers (1998, R) |
|
| 41 |
A Better Tomorrow (1986, R) |
|
| 42 |
The Corruptor (1998, R) |
|
| 43 |
City on Fire (1987, R) |
|
| 44 |
A Better Tomorrow III (1989, R) |
|
| 45 |
The Killer (Dip huet seung hung) (1989, Unrated) |
|
| 46 |
Casino (1995, R) |
|
| 47 |
Taxi Driver (1976, R) |
|
| 48 |
The Untouchables (1987, R) |
|
| 49 |
Heat (1995, R) |
|
| 50 |
Raging Bull (1980, R) |
|
| 51 |
Ronin (1998, R) |
|
| 52 |
Once Upon a Time in America (1984, R) |
|
| 53 |
Miami Vice (2006, R) |
|
| 54 |
Collateral (2004, R) |
|
| 55 |
The Last of the Mohicans (1992, R) |
|
| 56 |
Mission Impossible 2 (2000, PG-13) |
|
| 57 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 58 |
Broken Arrow (1996, R) |
|
| 59 |
Hard Target (1993, R) |
|
| 60 |
Bullet in the Head (Die xue jie tou) (1990, Unrated) |
|
| 61 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 62 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
| 63 |
Seven Pounds (2008, PG-13) |
|
| 64 |
Wicker Park (2004, PG-13) |
|
| 65 |
The Departed (2006, R) |
|
| 66 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 67 |
The Last Samurai (2003, R) |
|
| 68 |
Ghost Dog - The Way of the Samurai (2000, R) |
|
| 69 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 70 |
The 13th Warrior (1999, R) |
|
| 71 |
Ali (2001, R) |
|
| 72 |
Vanilla Sky (2001, R) |
|
| 73 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
| 74 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 75 |
The International (2009, R) |
|
| 76 |
O Brother, Where Art Thou? (2000, PG-13) |
|
| 77 |
Out of Sight (1998, R) |
|
| 78 |
Three Kings (1999, R) |
|
| 79 |
Taken (2009, PG-13) |
|
| 80 |
Scarface (1983, R) |
|
| 81 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 82 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 83 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 84 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 85 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 86 |
Sin City (2005, R) |
|
| 87 |
[Rec] 2 (2009, Unrated) |
|
| 88 |
Recipe for Disaster (2003, G) |






















































































![[Rec] 2](http://content6.flixster.com/movie/10/90/10/10901024_tmb.jpg)
