My Favorite Movies
| fb790679711's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 2 |
Dancer in the Dark (2000, R) |
|
| 3 |
The Passion of the Christ (2004, R) |
|
| 4 |
Apocalypto (2006, R) |
|
| 5 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 6 |
Joy Division (2007, R) |
|
| 7 |
Joy Division (Vörös Vihar) (2006, Unrated) |
|
| 8 |
The Doors (1991, R) |
|
| 9 |
Man on Fire (2004, R) |
|
| 10 |
American Gangster (2007, R) |
|
| 11 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 12 |
300 (2007, R) |
|
| 13 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 14 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 15 |
Seven Pounds (2008, PG-13) |
|
| 16 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 17 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 18 |
Cidade de Deus, (City of God) (2003, R) |
|
| 19 |
The Chorus (Les Choristes) (2005, PG-13) |
|
| 20 |
Eichmann (2007, Unrated) |




















