My Favorite Movies


  fb791208070's Rating My Rating
1
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
2
American Pie 2 (2001,  R)
3
Braveheart (1995,  R)
4
Casino (1995,  R)
5
Cast Away (2000,  PG-13)
6
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
7
Gladiator (2000,  R)
8
Ice Age (2002,  PG)
9
Lord of War (2005,  R)
10
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
11
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
12
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
13
Scarface (1983,  R)
14
Schindler's List (1993,  R)
15
Serenity (2005,  PG-13)
16
Seven (Se7en) (1995,  R)
17
Shrek (2001,  PG)
18
Shrek 2 (2004,  PG)
19
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
20
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
21
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
22
The Departed (2006,  R)
23
The Godfather (1972,  R)
24
The Godfather, Part II (1974,  R)
25
The Godfather, Part III (1990,  R)
26
The Illusionist (2006,  PG-13)
27
The Lion King (1994,  G)
28
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
29
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
30
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
31
The Unbearable Lightness of Being (1988,  R)
32
The Devil's Advocate (1997,  R)
33
The Champ (,  PG)
34
Solitude (2005,  Unrated)
35
The Last King of Scotland (2006,  R)
36
From Russia to Hollywood: The 100-Year Odyssey of Chekhov and Shdanoff (1999,  Unrated)
37
Wall Street (1987,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments