My Favorite Movies


  fb794886561's Rating My Rating
1
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
2
Just My Luck (2006,  PG-13)
Click to Rate
3
Raise Your Voice (2004,  PG)
Click to Rate
4
Jump In! (2007,  Unrated)
Click to Rate
5
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
6
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
Click to Rate
7
The Cheetah Girls 2 (2006,  Unrated)
Click to Rate
8
Wendy Wu: Homecoming Warrior (2006,  PG)
Click to Rate
9
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
10
27 Dresses (2007,  PG-13)
Click to Rate
11
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
12
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
Click to Rate
13
First Daughter (2004,  PG)
Click to Rate
14
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
15
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
16
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
Click to Rate
17
What a Girl Wants (2003,  PG)
Click to Rate
18
Hairspray (2007) (2007,  PG)
Click to Rate
19
Enchanted (2007,  PG)
Click to Rate
20
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Click to Rate
21
Ella Enchanted (2004,  PG)
Click to Rate
22
The Mist (2007,  R)
Click to Rate
23
The Love Guru (2008,  PG-13)
Click to Rate
24
The Perfect Man (2005,  PG)
Click to Rate
25
Ice Princess (2005,  G)
Click to Rate
26
Go Figure (2005,  Unrated)
Click to Rate
27
Win A Date With Tad Hamilton! (2004,  PG-13)
Click to Rate
28
Zenon: Girl of the 21st Century (1999,  Unrated)
Click to Rate
29
Zenon: The Zequel (2001,  Unrated)
Click to Rate
30
License to Wed (2007,  PG-13)
Click to Rate
31
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
Click to Rate
32
The Break-Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
33
Just Married (2003,  PG-13)
Click to Rate
34
Rumor Has It (2005,  PG-13)
Click to Rate
35
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
36
Failure to Launch (2006,  PG-13)
Click to Rate
37
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
38
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
39
Because I Said So (2007,  PG-13)
Click to Rate
40
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
Click to Rate
41
Meet the Parents (2000,  PG-13)
Click to Rate
42
Get A Clue (2002,  G)
Click to Rate
43
Camp Rock (2008,  Unrated)
Camp Rock 5.0 Stars
i L.O.V.E this movie and the jonas brothers are so hot (JOE,NICK).can't wait for camp rock 2
Click to Rate
44
Sleepover (2004,  PG)
Click to Rate
45
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
46
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
47
Dan in Real Life (2007,  PG-13)
Click to Rate
48
Agent Cody Banks (2003,  PG)
Click to Rate
49
Agent Cody Banks 2 - Destination London (2004,  PG)
Click to Rate
50
Big Fat Liar (2002,  PG)
Click to Rate
51
Love Wrecked (2005,  PG)
Click to Rate
52
Shooter (2007,  R)
Click to Rate
53
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
Click to Rate
54
New York Minute (2004,  PG)