My Favorite Movies
| fb798550132's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Running on Empty (1988, PG-13) |
|
| 2 |
Eye Of God (1997, R) |
|
| 3 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 4 |
Another Woman (1988, PG) |
|
| 5 |
Thunderheart (1992, R) |
|
| 6 |
The Sleepy Time Gal (2001, R) |
|
| 7 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 8 |
Pump up the Volume (1990, R) |
|
| 9 |
Gloria (1980, PG) |
|
| 10 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
| 11 |
Stand by Me (1986, R) |
|
| 12 |
The Mosquito Coast (1986, PG) |
|
| 13 |
Parenthood (1989, PG-13) |
|
| 14 |
Shy People (1987, R) |
|
| 15 |
Mystic River (2003, R) |
|
| 16 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 17 |
My Own Private Idaho (1991, R) |

















