My Favorite Movies
| fb800339075's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Perfect Blue (1997, R) |
|
|
| 2 |
Arcadia of My Youth (1982, Unrated) |
|
|
| 3 |
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975, R) |
|
|
| 4 |
Jesus Christ Superstar (1973, G) |
|
|
| 5 |
Akira (1988, R) |
|
|
| 6 |
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005, PG-13) |
|
|
| 7 |
Millennium Actress (2003, PG) |
|
|
| 8 |
The Wiz (1978, G) |
|
|
| 9 |
Pom Poko (Heisei tanuki gassen pompoko) (The Raccoon War) (1994, PG) |
|
|
| 10 |
Underground (1995) (1995, Unrated) |
|
|
| 11 |
The Lord of the Rings (1978) (1978, PG) |
|
|
| 12 |
El Milagro de P. Tinto (The Miracle of P. Tinto) (1998, Unrated) |
|
|
| 13 |
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001, Unrated) |
|
|
| 14 |
Howl's Moving Castle (2005, PG) |
|
|
| 15 |
The Blue Bird (1976) (1976, G) |
|
|
| 16 |
Galaxy Express 999 (Ginga Tetsudô Three-Nine) (1979, PG) |
|
|
| 17 |
Delicatessen (1991, R) |
|


