My Favorite Movies
| fb803052887's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
|
| 2 |
King Kong (2005) (2005, PG-13) |
|
|
| 3 |
King Kong (1933) (1933, Unrated) |
|
|
| 4 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
|
| 5 |
American Pie (1999, R) |
|
|
| 6 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
|
| 7 |
American Pie 5: The Naked Mile (2006, R) |
|
|
| 8 |
American Pie Presents - Band Camp (2005, R) |
|
|
| 9 |
American Wedding (2003, R) |
|
|
| 10 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
|
| 12 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
|
| 13 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
|
| 14 |
Back to the Future Part III (1990, PG) |
|
|
| 15 |
Circle of Friends (1995, PG-13) |
|
|
| 16 |
In Love and War (1996, PG-13) |
|
|
| 17 |
Fried Green Tomatoes (1991, PG-13) |
|
|
| 18 |
Batman & Robin (1997, PG-13) |
|
|
| 19 |
Batman Forever (1995, PG-13) |
|
|
| 20 |
The Bachelor (1999, PG-13) |
|
|
| 21 |
The Three Musketeers (1993, PG) |
|
|
| 22 |
Lilo & Stitch (2002, PG) |
|
|
| 23 |
We Were Soldiers (2002, R) |
|
|
| 24 |
Harriet the Spy (1996, PG) |
|
|
| 25 |
The Flintstones (1994, PG) |
|
|
| 26 |
Pleasantville (1998, PG-13) |
|
|
| 27 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
|
| 28 |
Crazy/ Beautiful (2001, PG-13) |
|
|
| 29 |
Mona Lisa Smile (2003, PG-13) |
|
|
| 30 |
Jumanji (1995, PG) |
|
|
| 31 |
Little Women (1994, PG) |
|
|
| 32 |
Small Soldiers (1998, PG-13) |
|
|
| 33 |
Accepted (2006, PG-13) |
|
|
| 34 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 35 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
|
| 36 |
Fifteen and Pregnant (1998, Unrated) |
|
|
| 37 |
Alien (1979, R) |
|
|
| 38 |
Aliens (1986, R) |
|
|
| 39 |
Batman (1989, PG-13) |
|
|
| 40 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
|
| 41 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
|
| 42 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
|
| 43 |
Beetlejuice (1988, PG) |
|
|
| 44 |
Bend It Like Beckham (2002, PG-13) |
|
|
| 45 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
|
| 46 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
|
| 47 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
|
| 48 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 49 |
Caddyshack (1980, R) |
|
|
| 50 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 51 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 52 |
Casablanca (1942, Unrated) |
|
|
| 53 |
Casino (1995, R) |
|
|
| 54 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
|
| 55 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
|
| 56 |
Catch Me If You Can (2002, PG-13) |
|
|
| 57 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
|
| 58 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
|
| 59 |
Cinderella (1950, G) |
|
|
| 60 |
Cinderella Man (2005, PG-13) |
|
|
| 61 |
Clerks (1994, R) |



