Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb817919241's Rating My Rating
1
Mary Poppins (1964,  G)
Click to Rate
2
Non ci resta che piangere (Nothing Left to Do But Cry) (1985,  Unrated)
Click to Rate
3
The Odd Couple (1968,  G)
Click to Rate
4
Some Like It Hot (1959,  Unrated)
Click to Rate
5
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
6
My Fair Lady (1964,  G)
Click to Rate
7
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
Click to Rate
8
Little Women (1994,  PG)
Click to Rate
9
Doctor Zhivago (1965,  PG-13)
Click to Rate
10
That Touch of Mink (1962,  Unrated)
Click to Rate
11
Robin Hood (1973,  G)
Click to Rate
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
13
The Sound of Music (1965,  G)
Click to Rate
14
Pillow Talk (1959,  Unrated)
Click to Rate
15
Working Girl (1988,  R)
Click to Rate
16
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
17
Runaway Bride (1999,  PG)
Click to Rate
18
Something to Talk About (1995,  R)
Click to Rate
19
High Society (1956,  G)
Click to Rate
20
Meet Me In St. Louis (1944,  Unrated)
Click to Rate
21
Speriamo che sia femmina (Let's Hope It's a Girl) (1986,  PG)
Click to Rate
22
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
23
Rear Window (1954,  PG)
Click to Rate
24
The Man Who Knew Too Much (1956,  PG)
Click to Rate
25
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
26
Chocolat (2000,  PG-13)
Click to Rate
27
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
28
The Front Page (1974,  PG)
Click to Rate
29
Love Actually (2003,  R)
Click to Rate
30
Once Upon a Time in America (1984,  R)
Click to Rate
31
Il Piccolo diavolo (The Little Devil) (1988,  Unrated)
Click to Rate
32
Hello, Dolly! (1969,  G)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments