My Favorite Movies


  fb820575642's Rating My Rating
1
My Family and Other Animals (2005,  Unrated)
2
The Hours (2002,  PG-13)
3
Gosford Park (2001,  R)
4
Elizabeth I (,  Unrated)
5
Mamma Mia! (2008,  PG-13)
6
Finding Nemo (2003,  G)
7
Forrest Gump (1994,  PG-13)
8
My House in Umbria (2003,  PG-13)
9
The Prime of Miss Jean Brodie (1969,  PG)
10
The Queen (2006,  PG-13)
11
National Treasure (2004,  PG)
12
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
14
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
17
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
21
Mary Poppins (1964,  G)
22
WALL-E (2008,  G)
23
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005,  PG)
24
Snow Cake (2006,  Unrated)
25
White Nights (1957,  PG-13)
26
Billy Elliot (2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments