My Favorite Movies


  fb826144625's Rating My Rating
1
Halloween (2007,  R)
Halloween
awsome movie! one of the best ive seen
2
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
3
The Butterfly Effect (2004,  R)
4
Halloween (1978,  R)
5
The Silence of the Lambs (1991,  R)
6
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999,  R)
7
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
8
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
9
The Matrix (1999,  R)
10
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
11
Scary Movie (2000,  R)
12
Scary Movie 2 (2001,  R)
13
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
14
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
15
The Matrix Reloaded (2003,  R)
16
The Matrix Revolutions (2003,  R)
17
Transformers (2007,  PG-13)
18
The Terminator (1984,  R)
19
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
20
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
21
Halloween - Resurrection (2002,  R)
22
Halloween H2O (1998,  R)
23
Halloween II (1981,  R)
24
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
25
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
26
The Texas Chainsaw Massacre (1974,  R)
27
The Truman Show (1998,  PG)
28
The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986,  R)
29
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III (1990,  R)
30
The Texas Chainsaw Massacre - The Next Generation (The Return of the Texas Chainsaw Massacre) (1994,  R)
31
Texas Chainsaw Massacre: The Shocking Truth (2000,  Unrated)
32
Hannibal (2001,  R)
33
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
34
Jason Goes to Hell - The Final Friday (1993,  R)
35
Freddy vs. Jason (2003,  R)
36
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
37
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
38
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
39
Hannibal Rising (2007,  R)
40
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
41
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
42
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
43
Friday the 13th (1980,  R)
44
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
45
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
46
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
47
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
48
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
49
I, Robot (2004,  PG-13)
50
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
51
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
52
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
53
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
54
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
55
300 (2007,  R)
56
Anger Management (2003,  PG-13)
57
Armageddon (1998,  PG-13)
58
Bad Boys II (2003,  R)
59
Batman Begins (2005,  PG-13)
60
Big Fish (2003,  PG-13)
61
Beerfest (2006,  R)
62
Big Momma's House (2000,  PG-13)
63
Blood Diamond (2006,  R)
64
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
65
Bring It On (2000,  PG-13)
66
Casino Royale (2006,  PG-13)
67
Click (2006,  PG-13)
68
Cinderella Man (2005,  PG-13)
69
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
70
Disturbia (2007,  PG-13)
71
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
72
Elf (2003,  PG)
73
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
74
Fantastic Four (2005,  PG-13)
75
Final Destination (2000,  R)
76
Final Destination 2 (2003,  R)
77
Final Destination 3 (2006,  R)
78
Finding Nemo (2003,  G)
79
Ghost Rider (2007,  PG-13)
80
Ghost (1990,  R)
81
Independence Day (1996,  PG-13)
82
Jackass - The Movie (2002,  R)
83
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
84
Jurassic Park (1993,  PG-13)
85
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
86
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
87
Men in Black (1997,  PG-13)
88
Monsters, Inc. (2001,  G)
89
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
90
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
91
National Treasure (2004,  PG)
92
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
93
Norbit (2007,  PG-13)
94
Rocky (1976,  PG)
95
Rocky Balboa (2006,  PG)
96
Rocky II (1979,  PG)
97
Rocky III (1982,  PG)
98
Rocky IV (1985,  PG)
99
Saw (2004,  R)
100
Saw II (2005,  R)
101
Saw III (2006,  R)
102
Secret Window (2004,  PG-13)
103
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
104
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
105
Spider-Man (2002,  PG-13)
106
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
107
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
108
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
109
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
110
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
111
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
112
Step Up (2006,  PG-13)
113
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
114
Superbad (2007,  R)
115
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
116
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
117
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
118
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
119
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
120
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
121
The Godfather (1972,  R)
122
The Godfather, Part II (1974,  R)
123
The Godfather, Part III (1990,  R)
124
The Grudge (2004,  PG-13)
125
The Hills Have Eyes (2006,  R)
126
The Illusionist (2006,  PG-13)
127
The Lord of the Rings (1978,  PG)
128
The Longest Yard (2005,  PG-13)
129
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
130
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
131
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
132
The Mask (1994,  PG-13)
133
The Ringer (2005,  PG-13)
134
The Ring (2002,  PG-13)
135
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
136
The Shining (1980,  R)
137
The Waterboy (1998,  PG-13)
138
Top Gun (1986,  PG)
139
Walk the Line (2005,  PG-13)
140
Wedding Crashers (2005,  R)
141
White Chicks (2004,  PG-13)
142
Wild Hogs (2007,  PG-13)
143
X-Men (2000,  PG-13)
144
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
145
X2 (2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments