My Favorite Movies


  fb830583097's Rating My Rating
1
The Big Lebowski (1998,  R)
Click to Rate
2
Black Belt Jones (1974,  R)
Click to Rate
3
The Ice Pirates (1984,  PG)
Click to Rate
4
The Apple (1980,  PG)
Click to Rate
5
Survive Style 5+ (2004,  Unrated)
Click to Rate
6
1408 (2007,  PG-13)
Click to Rate
7
The Thing (1982,  R)
Click to Rate
8
The Descent (2006,  R)
Click to Rate
9
Waterworld (1995,  PG-13)
Click to Rate
10
They Live (1988,  R)
Click to Rate
11
Breakin' (1984,  PG)
Click to Rate
12
Brick (2006,  R)
Click to Rate
13
Bubba Ho-Tep (2003,  R)
Click to Rate
14
Ed Wood (1994,  R)
Click to Rate
15
How's Your News (1999,  Unrated)
Click to Rate
16
Konga (1961,  Unrated)
Click to Rate
17
Kung Fu Hustle (2005,  R)
Click to Rate
18
The Long Goodbye (1973,  R)
Click to Rate
19
Miracle Mile (1988,  R)
Click to Rate
20
Primer (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
R.O.T.O.R. (1989,  Unrated)
Click to Rate
22
Ravenous (1999,  R)
Click to Rate
23
Shaolin Soccer (2001,  PG-13)
Click to Rate
24
Tremors (1989,  R)
Click to Rate
25
Troll 2 (1990,  PG-13)
Click to Rate
26
The Warriors (1979,  R)
The Warriors 5.0 Stars
Dave Brough "Baseball furies are the most badass looking gang ever. Pity they're also the worst fighters in the film." Clearly Dave forgot about The Orphans fight :)
Click to Rate
27
The Adventures of Baron Munchausen (1988,  PG)
Click to Rate
28
The Ruins (2008,  R)
Click to Rate
29
The Mist (2007,  R)
Click to Rate
30
Death Bed: The Bed That Eats (1977,  Unrated)
Click to Rate
31
The Signal (2008,  R)
Click to Rate
32
The Return of the Living Dead (1985,  R)
Click to Rate
33
Bela Lugosi Meets a Brooklyn Gorilla (1952,  Unrated)
Click to Rate
34
Robot Monster (1953,  Unrated)
Click to Rate
35
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
36
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
37
Cool Hand Luke (1967,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments