My Favorite Movies

  fb834522518's Rating My Rating
1
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Click to Rate
2
Vanilla Sky (2001,  R)
Click to Rate
3
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
4
The Last Samurai (2003) (2003,  R)
Click to Rate
5
The Illusionist (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
The Fifth Element (1997,  PG-13)
Click to Rate
7
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
Click to Rate
8
The Fast and the Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
9
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
Click to Rate
10
The Butterfly Effect (2004,  R)
Click to Rate
11
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
12
Silent Hill (2006,  R)
Click to Rate
13
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
14
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
15
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
16
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
Click to Rate
17
Madagascar (2005,  PG)
Click to Rate
18
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Click to Rate
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
Final Destination (2000,  R)
Click to Rate
21
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
22
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
23
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
24
Crash (2004,  R)
Click to Rate
25
City of God (2003,  R)
Click to Rate
26
Cinderella Man (2005,  PG-13)
Click to Rate
27
Cinderella (1950,  G)
Click to Rate
28
Casino Royale (2006,  PG-13)
Click to Rate
29
Casablanca (1942,  Unrated)
Click to Rate
30
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
Blood Diamond (2006,  R)
Click to Rate
32
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
33
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
Click to Rate
34
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
Click to Rate
35
Next (2007,  PG-13)
Click to Rate
36
No Reservations (2007,  PG)
Click to Rate
37
Moonlight Mile (2002,  PG-13)
Click to Rate
38
The Holiday (2006,  PG-13)
Click to Rate
39
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
40
What Women Want (2001,  PG-13)
Click to Rate
41
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
42
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
43
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998,  PG-13)
Click to Rate
44
Untraceable (2008,  R)
Click to Rate
45
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
Click to Rate
46
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
47
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
48
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
49
Enchanted (2007,  PG)
Click to Rate
50
I Could Never Be Your Woman (2007,  PG-13)
Click to Rate
51
Breaking and Entering (2007,  R)
Click to Rate
52
Savage Grace (2007,  Unrated)
Click to Rate
53
Stardust (2007,  PG-13)
Click to Rate
54
Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus (2006,  R)
Click to Rate
55
You've Got Mail (1998,  PG)
Click to Rate
56
Carolina Moon (2007,  Unrated)
Click to Rate
57
Music and Lyrics (2006,  PG-13)
Click to Rate
58
Broken English (2007,  PG-13)
Click to Rate
59
Angels Fall (2007,  Unrated)
Click to Rate
60
Bernard and Doris (2007,  Unrated)
Click to Rate
61
Entrapment (1999,  PG-13)