My Favorite Movies
| fb839878274's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
First Blood (Rambo: First Blood) (1982, R) |
|
| 2 |
Rambo: First Blood Part II (1985, R) |
|
| 3 |
Rambo III (1988, R) |
|
| 4 |
Rambo (Rambo IV) (2008, R) |
|
| 5 |
Rocky (1976, PG) |
|
| 6 |
Rocky II (1979, PG) |
|
| 7 |
Rocky III (1982, PG) |
|
| 8 |
Rocky IV (1985, PG) |
|
| 9 |
Rocky V (1990, PG-13) |
|
| 10 |
Rocky Balboa (2006, PG) |
|
| 11 |
Cobra (1986, R) |
|
| 12 |
Taken (2009, PG-13) |
|
| 13 |
Daylight (1996, PG-13) |
|
| 14 |
Rhinestone (1984, PG) |
|
| 15 |
Over the Top (1987, PG) |
|
| 16 |
Victory (Escape to Victory) (1981, PG) |
|
| 17 |
Paradise Alley (1978, PG) |
|
| 18 |
Assassins (1995, R) |
|
| 19 |
Cop Land (1997, R) |
|
| 20 |
Death Race 2000 (1975, R) |
|
| 21 |
Nighthawks (1981, R) |
|
| 22 |
Italian Stallion (The Party at Kitty and Stud's) (1970, R) |
|
| 23 |
Judge Dredd (1995, R) |
|
| 24 |
Demolition Man (1993, R) |
|
| 25 |
Driven (2001, PG-13) |
|
| 26 |
Get Carter (2000, R) |
|
| 27 |
Lock Up (1989, R) |
|
| 28 |
The Specialist (1994, R) |
|
| 29 |
Stop! or My Mom Will Shoot (1992, PG-13) |
|
| 30 |
Cliffhanger (1993, R) |
|
| 31 |
Tango & Cash (1989, R) |
|
| 32 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 33 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 34 |
The Godfather, Part III (1990, R) |


































