My Favorite Movies
| fb855169753's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Facing the Giants (2006, PG) |
|
| 2 |
The Gospel of John (2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Visual Bible: Acts (Falling Fire: The Gift of the Spirit) (1994, Unrated) |
|
| 4 |
Fireproof (2008, PG) |
|
| 5 |
St. John in Exile (1988, Unrated) |
|
| 6 |
The Visual Bible: Matthew (Jesus the Christ) (The Gospel of Matthew) (1997, Unrated) |
|
| 7 |
Faith Like Potatoes (2006, Unrated) |
|
| 8 |
Pilgrim's Progress (2008, Unrated) |
|
| 9 |
Behind The Sun (1995, Unrated) |
|
| 10 |
Time Changer (2002, PG) |
|
| 11 |
Another Perfect Stranger (2007, Unrated) |
|
| 12 |
One Night With the King (2006, PG) |
|
| 13 |
The Nativity Story (2006, PG) |
|
| 14 |
David and Bathsheba (1951, Unrated) |
|
| 15 |
Ben-Hur (1959, G) |
|
| 16 |
Moses (1995, Unrated) |
|
| 17 |
The Second Chance (2006, PG-13) |
|
| 18 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 19 |
The Last Sin Eater (2007, PG-13) |
|
| 20 |
Amazing Grace (2007, PG) |
|
| 21 |
End of the Spear (2006, PG-13) |
|
| 22 |
Luther (2003, PG-13) |





















