My Favorite Movies

  fb856880183's Rating My Rating
1
Grindhouse (,  Unrated)
Click to Rate
2
Reign Over Me (2007,  R)
Click to Rate
3
BASEketball (1998,  R)
Click to Rate
4
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
5
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
6
Sur le seuil (Evil Words) (2003,  Unrated)
Click to Rate
7
Casino (1995,  R)
Click to Rate
8
Taxi Driver (1976,  R)
Click to Rate
9
Dog Day Afternoon (1975,  R)
Click to Rate
10
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
11
Haggard (2003,  R)
Click to Rate
12
Jackass: Number Two (2006,  R)
Click to Rate
13
The Ringer (2005,  PG-13)
Click to Rate
14
The Number 23 (2007,  R)
Click to Rate
15
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
16
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
17
Coming to America (1988,  R)
Click to Rate
18
Norbit (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006,  R)
Click to Rate
20
Wayne's World (1992,  PG-13)
Click to Rate
21
Natural Born Killers (1994,  R)
Click to Rate
22
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
23
Comandante (2003,  PG)
Click to Rate
24
Orgazmo (1998,  NC-17)
Click to Rate
25
Team America - World Police (2004,  R)
Click to Rate
26
The Blair Witch Project (1999,  R)
Click to Rate
27
Fidel: The Untold Story (2001,  Unrated)
Click to Rate
28
Rio Bravo (1998,  Unrated)
Click to Rate
29
Night of the Living Dead (1990,  R)
Click to Rate
30
Silent Hill (2006,  R)
Click to Rate
31
Encino Man (1992,  PG)
Click to Rate
32
The Condemned (2007,  R)
Click to Rate
33
The Super Mario Bros. (1990,  PG)
Click to Rate
34
Seed Of Chucky (2004,  R)
Click to Rate
35
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
36
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
37
Les Boys (1997,  Unrated)
Click to Rate
38
Cruising Bar (Meet Market) (1989,  Unrated)
Click to Rate
39
Elvis Gratton: Le king des kings (1985,  Unrated)
Click to Rate
40
National Lampoon's Christmas Vacation (1989,  PG-13)
Click to Rate
41
National Lampoon's Animal House (1978,  R)
Click to Rate
42
Boyz n the Hood (1991,  R)
Click to Rate
43
Baby Boy (2001,  R)
Click to Rate
44
El Mariachi (1993,  R)
Click to Rate
45
The Death and Life of Bobby Z (Let's Kill Bobby Z) (1982,  R)
Click to Rate
46
The Hand That Rocks the Cradle (1992,  R)
Click to Rate
47
Ghostbusters (1984,  PG)
Click to Rate
48
Ghostbusters 2 (1989,  PG)
Click to Rate
49
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie (1990,  PG)
Click to Rate
50
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze (1991,  PG)
Click to Rate
51
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
Click to Rate
52
Road Trip (2000,  R)
Click to Rate
53
Freddy Got Fingered (2001,  R)
Click to Rate
54
Blow (2001,  R)
Click to Rate
55
Spaceballs (1987,  PG)
Click to Rate
56
Airplane! (1980,  PG)
Click to Rate
57
The Naked Gun - From the Files of Police Squad!