My Favorite Movies


  fb859620586's Rating My Rating
1
Kingdom Come (2001,  PG)
2
The Negotiator (1998,  R)
3
Phone Booth (2003,  R)
4
Die Hard (1988,  R)
5
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
6
Unbreakable (2000,  PG-13)
7
16 Blocks (2006,  PG-13)
8
You Got Served (2004,  PG-13)
9
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
10
The Terminal (2004,  PG-13)
11
Runaway Jury (2003,  PG-13)
12
Enemy of the State (1998,  R)
13
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
14
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960,  PG-13)
15
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
16
The Fifth Element (1997,  PG-13)
17
The Hurricane (1999,  R)
18
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
19
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
20
The Matrix (1999,  R)
21
Barbershop (2002,  PG-13)
22
Barbershop 2 - Back in Business (2004,  PG-13)
23
Beauty Shop (2005,  PG-13)
24
Do the Right Thing (1989,  R)
25
Beat Street (1984,  PG)
26
All The King's Men (2006,  PG-13)
27
I, Robot (2004,  PG-13)
28
Men in Black (1997,  PG-13)
29
Men in Black II (2002,  PG-13)
30
Collateral (2004,  R)
31
Changing Lanes (2002,  R)
32
The Terminator (1984,  R)
33
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
34
Panic Room (2002,  R)
35
Dave Chappelle's Block Party (2006,  R)
36
Inside Man (2006,  R)
37
Sister Act (1992,  PG)
38
Sister Act 2: Back in the Habit (1993,  PG)
39
Home Alone (1990,  PG)
40
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
41
The Great Escape (1963,  Unrated)
42
Flood: A River's Rampage (1998,  Unrated)
43
Stranger Than Fiction (2006,  PG-13)
44
Zoolander (2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments