My Favorite Movies
| fb867130407's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 2 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 3 |
American History X (1998, R) |
|
| 4 |
American Pie (1999, R) |
|
| 5 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
| 6 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004, PG-13) |
|
| 7 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
| 8 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 9 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 10 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
| 11 |
Back to the Future Part III (1990, PG) |
|
| 12 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 13 |
Batman (1989, PG-13) |
|
| 14 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
| 15 |
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988, PG) |
|
| 16 |
Blade (1998, R) |
|
| 17 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
| 18 |
Blade II (Blade 2) (2002, R) |
|
| 19 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
| 20 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 21 |
Mallrats (1995, R) |
|
| 22 |
Chasing Amy (1997, R) |
|
| 23 |
Dogma (1999, R) |
|
| 24 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
| 25 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 26 |
Sin City (2005, R) |
|
| 27 |
Quills (2000, R) |
|
| 28 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
| 29 |
Phantom of the Opera (1943, Unrated) |
|
| 30 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 31 |
Pump up the Volume (1990, R) |
|
| 32 |
Heathers (1988, R) |
|
| 33 |
Untamed Heart (1993, PG-13) |
|
| 34 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
| 35 |
Stuck On You (2003, PG-13) |



































