My Favorite Movies


  fb8848941's Rating My Rating
1
Highlander (1986,  R)
2
Akira (1988,  R)
3
Dune (1984,  PG-13)
4
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) (2001,  R)
5
Fight Club (1999,  R)
6
Mou mian bei (Burger Cop) (Don't Give a Damn) (1995,  Unrated)
7
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
8
Alien (1979,  R)
9
Wild Zero (1999,  Unrated)
10
Shark Attack 3: Megalodon (2002,  R)
Shark Attack 3: Megalodon
Best drama ever. Hands down. 37x classier than Schindler's List.
11
Virtuosity (1995,  R)
12
House of the Dead (2003,  R)
13
The Shining (1980,  R)
14
Full Metal Jacket (1987,  R)
15
Gummo (1997,  R)
16
Spring Break Shark Attack (2005,  Unrated)
17
Alien Apocalypse (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments