My Favorite Movies


  fb900655710's Rating My Rating
1
A Clockwork Orange (1971,  R)
2
Les Misérables (1995,  R)
3
Requiem for a Dream (2000,  R)
4
Trainspotting (1996,  R)
5
Cruel Intentions (1999,  R)
6
Fight Club (1999,  R)
7
Gladiator (2000,  R)
8
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
9
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
10
Notting Hill (1999,  PG-13)
11
Pulp Fiction (1994,  R)
12
As Good As It Gets (1997,  PG-13)
13
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
14
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
15
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
16
The Italian Job (2003,  PG-13)
17
The Goonies (1985,  PG)
18
Scarface (1983,  R)
19
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
20
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
21
Memento (2000,  R)
22
Pi (1998,  R)
23
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
24
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
25
City of Angels (1998,  PG-13)
26
Crank (2006,  R)
27
From Heaven to Hell (2002,  Unrated)
28
Seven Years in Tibet (1997,  PG-13)
29
Woodstock - 3 Days of Peace & Music (1970,  R)
30
The Doors (1991,  R)
31
Hannibal (2001,  R)
32
The Silence of the Lambs (1991,  R)
33
Red Dragon (2002,  R)
34
Primal Fear (1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments