My Favorite Movies


  fcappelli's Rating My Rating
1
Miracle Dogs (2007,  Unrated)
2
The Omen (2006,  R)
3
The Polar Express (2004,  G)
4
Zathura (2005,  PG)
5
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
6
Little Manhattan (2005,  PG)
7
Kicking & Screaming (2005,  PG)
8
Fragments (Winged Creatures) (2008,  R)
9
Firehouse Dog (2007,  PG)
10
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
11
Maid in Manhattan (2002,  PG-13)
12
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
13
Nancy Drew (2007,  PG)
14
Aquamarine (2006,  PG)
15
The Butterfly Effect (2004,  R)
16
Just Married (2003,  PG-13)
17
My Boss's Daughter (2003,  R)
18
R.V. (RV) (Runaway Vacation) (2006,  PG)
19
Sleepover (2004,  PG)
20
The Man in the Iron Mask (1998,  PG-13)
21
Legally Blonde (2001,  PG-13)
22
Brokeback Mountain (2005,  R)
23
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003,  PG-13)
24
Material Girls (2006,  PG)
25
The Perfect Man (2005,  PG)
26
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
27
Raise Your Voice (2004,  PG)
28
A Cinderella Story (2004,  PG)
29
Proof (2005,  PG-13)
30
My Super Ex-Girlfriend (2006,  PG-13)
31
Be Cool (2005,  PG-13)
32
Freaky Friday (2003,  PG)
33
House of Wax (2005,  R)
34
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
35
Agent Cody Banks (2003,  PG)
36
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
37
Agent Cody Banks 2 - Destination London (2004,  PG)
38
Big Fat Liar (2002,  PG)
39
She's the Man (2006,  PG-13)
40
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
41
Just My Luck (2006,  PG-13)
42
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004,  PG)
43
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
44
The Princess Diaries (2001,  G)
45
Zoey 101: Spring Break-Up (,  Unrated)
46
New York Minute (2004,  PG)
47
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
48
Love Wrecked (2005,  PG)
49
Ella Enchanted (2004,  PG)
50
Mean Girls (2004,  PG-13)
51
Thank You For Smoking (2006,  R)
52
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
53
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
54
Thirteen (2003,  R)
55
Enchanted (2007,  PG)
56
The Cheetah Girls 2 (2006,  Unrated)
57
Jump In! (2007,  Unrated)
58
Twitches (2005,  Unrated)
59
High School Musical 2 (2007,  G)
60
High School Musical (2006,  Unrated)
61
Stuck in the Suburbs (2004,  Unrated)
62
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
63
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
64
Hairspray (2007,  PG)
65
Ratatouille (2007,  G)
66
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
67
Spider-Man (2002,  PG-13)
68
What a Girl Wants (2003,  PG)
69
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
70
Forrest Gump (1994,  PG-13)
71
Little Miss Sunshine (2006,  R)
72
Lord of War (2005,  R)
73
The Lake House (2006,  PG)
74
Premonition (2007,  PG-13)
75
Passport To Paris (1999,  G)
76
Holiday in the Sun (2001,  G)
77
When in Rome (2002,  G)
78
The Challenge (2003,  G)
79
I Know Who Killed Me (2007,  R)
80
The Parent Trap (1998,  PG)
81
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
82
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
83
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
84
Shrek (2001,  PG)
85
Click (2006,  PG-13)
86
Shrek 2 (2004,  PG)
87
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
88
Daddy Day Care (2003,  PG)
89
Dreamgirls (2006,  PG-13)
90
Superbad (2007,  R)
91
American Pie (1999,  R)
92
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
93
American Pie 2 (2001,  R)
94
The Pink Panther (2006,  PG)
95
Pride and Prejudice (2005,  PG)
96
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour (2008,  G)
97
Camp Rock (2008,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments