My Favorite Movies
| feelfreetolookhaterz's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Life (1999, R) |
|
| 2 |
Four Brothers (2005, R) |
|
| 3 |
Boyz n the Hood (1991, R) |
|
| 4 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 5 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 6 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |
|
| 7 |
Prison Song (2001, R) |
|
| 8 |
Lockdown (2002, R) |
|
| 9 |
Get Rich or Die Tryin' (2005, R) |
|
| 10 |
Waist Deep (2006, R) |
|
| 11 |
Scary Movie 4 (2006, PG-13) |
|
| 12 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
| 13 |
Underdog (2007, PG) |
|
| 14 |
Crossover (2006, PG-13) |
|
| 15 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 16 |
3 Strikes (2000, R) |
|
| 17 |
Ghetto Dawg 2 (2005, R) |
|
| 18 |
Friday (1995, R) |
|
| 19 |
Next Friday (2000, R) |
|
| 20 |
Space Jam (1996, PG) |
|
| 21 |
Civil Brand (2003, R) |
|
| 22 |
The Wash (2001, R) |
|
| 23 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 24 |
Losing Isaiah (1995, R) |
|
| 25 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 26 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
| 27 |
Sky High (2005, PG) |
|
| 28 |
Holes (2003, PG) |
|
| 29 |
Little Man (2006, PG-13) |
|
| 30 |
Love and Basketball (2000, PG-13) |
|
| 31 |
ATL (2006, PG-13) |
|
| 32 |
Uncle P (2007, PG) |
|
| 33 |
Holiday Heart (2000, R) |
|
| 34 |
Seed Of Chucky (2004, R) |
|
| 35 |
Child's Play 3 (1991, R) |
|
| 36 |
Bride of Chucky (1998, R) |
|
| 37 |
Good Burger (1997, PG) |
|
| 38 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 39 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 40 |
Beauty Shop (2005, PG-13) |
|
| 41 |
Never 2 Big (1998, R) |
|
| 42 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 43 |
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure (2000, G) |
|
| 44 |
Lady and the Tramp (1955, G) |
|
| 45 |
The Game Plan (2007, PG) |
|
| 46 |
The Family That Preys (2008, PG-13) |
|
| 47 |
Norbit (2007, PG-13) |
|
| 48 |
Gridiron Gang (2006, PG-13) |
|
| 49 |
Dr. Dolittle (1998, PG-13) |
|
| 50 |
South Central (1992, R) |
|
| 51 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood (1996, R) |
|
| 52 |
The Rosa Parks Story (2002, Unrated) |
|
| 53 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 54 |
13 Dead Men (2003, Unrated) |
|
| 55 |
A Saintly Switch (1999, Unrated) |
|
| 56 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
| 57 |
Daddy's Little Girls (2007, PG-13) |
|
| 58 |
Hounded (2001, Unrated) |
|
| 59 |
The Poof Point (2001, Unrated) |
|
| 60 |
R.L. Stine's Mostly Ghostly (2008, Unrated) |
|
| 61 |
Freaky Friday (1976, G) |
|
| 62 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
| 63 |
Baby Boy (2001, R) |
|
| 64 |
iCarly: iGo to Japan (2008, Unrated) |
|
| 65 |
Life Support (2006, Unrated) |
|
| 66 |
Twitches (2005, Unrated) |
|
| 67 |
Jump In! (2007, Unrated) |
|
| 68 |
Life-Size (2000, G) |
|
| 69 |
The Longshots (2008, PG) |
|
| 70 |
Akeelah and the Bee (2006, PG) |
|
| 71 |
Malibu's Most Wanted (2003, PG-13) |
|
| 72 |
The Lion King (1994, G) |
|
| 73 |
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998, G) |
|
| 74 |
The Lion King 1 1/2 (2004, G) |
|
| 75 |
Why Do Fools Fall In Love (1998, R) |
|
| 76 |
Menace II Society (1993, R) |
|
| 77 |
Like Mike (2002, PG) |
|
| 78 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
| 79 |
Madea's Family Reunion (2002, PG-13) |
|
| 80 |
Notorious (2009, R) |
|
| 81 |
House Party 4: Down to the Last Minute (2001, R) |
|
| 82 |
The Perfect Holiday (2007, PG) |
|
| 83 |
Snakes on a Plane (2006, R) |
|
| 84 |
The Fighting Temptations (2003, PG-13) |
|
| 85 |
Getting Played (2005, PG-13) |
|
| 86 |
In the Mix (2005, PG-13) |



















































































