My Favorite Movies
| filippos77's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 2 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 3 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
| 4 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 5 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 6 |
The Thin Red Line (1999, R) |
|
| 7 |
Good Morning, Vietnam (1987, R) |
|
| 8 |
Bob Hope - The Vietnam Years (, Unrated) |
|
| 9 |
Vietnam: Chopper War (2005, Unrated) |
|
| 10 |
Taxi (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Taxi 3 (2003, Unrated) |
|
| 12 |
Taxi 2 (2000, Unrated) |
|
| 13 |
Taxi 4 (2007, Unrated) |












