My Favorite Movies

  1. filmjunkie25
  2. Stevee

Give list a short description

  filmjunkie25's Rating My Rating
1
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight 5.0 Stars
THIS. IS. THE. BEST. MOVIE. EVER.
Click to Rate
2
Juno (2007,  PG-13)
Juno 5.0 Stars
WICKED MOVIE!!!!!!!! love it to bits IT'S SO COOL!!
Click to Rate
3
Hairspray (2007) (2007,  PG)
Hairspray (2007) 5.0 Stars
cool better then your favourite movie
Click to Rate
4
Gone With the Wind (1939,  G)
Gone With the Wind 5.0 Stars
AMAZING SO VERY BEAUTIFUL WATCH IT NOW OR FOREVER WISH YOU HAD
Click to Rate
5
Casablanca (1942,  Unrated)
Casablanca 5.0 Stars
IT IS AMAZING
Click to Rate
6
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada 5.0 Stars
amazingly fashionable movie
Click to Rate
7
Enchanted (2007,  PG)
Enchanted 5.0 Stars
Beautiful
Click to Rate
8
Pulp Fiction (1994,  R)
Pulp Fiction 5.0 Stars
awesome. u have got to see it if you like violent movies
Click to Rate
9
Carrie (1976,  R)
Carrie 5.0 Stars
left me inspired for 6 months
Click to Rate
10
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 5.0 Stars
Very awesome. It has everything a teen comedy should have.
Click to Rate
11
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 5.0 Stars
FUNNY
Click to Rate
12
The Wizard of Oz (1939,  G)
The Wizard of Oz 5.0 Stars
clasic one of the best movies ever(and that was when Judy Garland was niice)
Click to Rate
13
To Catch a Thief (1955,  Unrated)
To Catch a Thief 5.0 Stars
It is beautiful and very suspenseful...Hitch does it again
Click to Rate
14
Waitress (2007,  PG-13)
Waitress 5.0 Stars
what an amazing film!!! it's funny and touching...very great. must see for u chick flick lovers
Click to Rate
15
Superbad (2007,  R)
Superbad 5.0 Stars
it's funny in a superbad way
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments