My Favorite Movies


  FilmStar4Life's Rating My Rating
1
Once (2007,  R)
2
Across the Universe (2007,  PG-13)
3
Before Sunrise (1995,  R)
4
A Christmas Story (1983,  PG)
5
Forrest Gump (1994,  PG-13)
6
Garden State (2004,  R)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
9
Holes (2003,  PG)
10
Into the Wild (2007,  R)
11
Atonement (2007,  R)
12
Juno (2007,  PG-13)
13
Little Miss Sunshine (2006,  R)
14
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
15
The NeverEnding Story (1984,  PG)
16
Parenthood (1989,  PG-13)
17
Waitress (2007,  PG-13)
18
Snow White and the Seven Dwarfs (1937,  G)
19
Dazed and Confused (1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments